Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. december 2021, nedeľa
 

Samospráva a mladí ľudia

Participatívne rozpočty na školách

„Niektorí žiaci budú v dospelosti matematikmi, iní lekármi, ale všetci budú občanmi.“ 
- J. Feherpataky Kuzmová -

V rámci vzdelávacieho cyklu Na občanoch záleží, sme dňa 20.7.2021 pokračovali témou participácie mladých ľudí v samospráve. Zamerali sme sa pritom na špecifický nástroj zapájania mladých ľudí – participatívny rozpočet na školách.

Dobré príklady z praxe:

Bohatý mix prezentácií a príjemných rečníckych vstupov si môžete pozrieť opätovne v zázname podujatia.

Zoom fotografia z 20.7.2021


""

Na názore mladých ľudí záleží!

„Samosprávy, nebojte sa mladých ľudí, ich aktivít a ambícií. Mladý vietor dokáže veci pohnúť. Nemáte čo stratiť, je to obrovská šanca veľa získať.“

Dňa 6. júla 2021 sme v rámci vzdelávacieho cyklu Na občanoch záleží pokračovali témou participácie mladých ľudí v samospráve. Podujatie otvoril splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl.

Podujatím sprevádzala a úvodnú diskusiu viedla Dominika Halienová (ÚSV ROS), ktorá privítala hostí Štefana Bieľaka (poslanca MsZ v Spišskej Belej a Prešovskom samosprávnom kraji), Martina Ruščanského (predsedu Národného mládežníckeho parlamentu a poslanca MsZ v Humennom), Petru Števkovú (koordinátorku mládežníckeho parlamentu v Leviciach a poslankyňu MsZ Levice) a Michala Urbanoviča (člena mládežníckeho parlamentu v Trstenej). Vypočujte si diskusiu o mládežníckom parlamente ako jednom z kľúčových nástrojov zapájania mládeže do diania okolo seba a dozviete sa aj to, že 10 roční mládežníci môžu byť akčnejšími ako dospelí. 

Dobré príklady z praxe

O tom, že aj vládnuť sa treba naučiť, o skúsenostiach, ktoré sa nedajú získať v škole, ale len tým, že si ich zažijeme sa dozviete v zázname z podujatia.

Fotografia zo Zoomu 6.7.2021


Program 6.7.2021