Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. október 2021, pondelok
 

Z denníkov analytiky - Október 2021

13. 10. 2021

Ako na dobré participatívne rozpočtovanie?

Blížime sa do finále! Zoznámte sa s Chartou dobrého participatívneho rozpočtovania, výsledkom našej doterajšej spolupráce v rámci pracovnej skupiny „Participatívny rozpočet", ktorú tvoria fanúšikovia participatívneho rozpočtovania – odborníci zo samospráv, volení zástupcovia, akademici, zástupcovia mimovládnych organizácií a profesijných asociácií. Konzultovaná bola ďalej s navrhovateľmi projektov do participatívneho rozpočtu, úradníkmi-koordinátormi procesu na úrovní samospráv a volenými zástupcami.

Čo si o nej myslíte vy? Zdá sa Vám vo Vašej práci, či pri hlbšom vhľade do témy participatívneho rozpočtovania užitočná? Chýba Vám v nej niečo? Narazili ste na tvrdenie, s ktorým nesúhlasíte? Máte nápad ako spraviť chartu ešte lepšou, použiteľnejšou pre prax? Každá spätná väzba, pochvaľná či kritická, je u nás veľmi vítaná! Dajte nám, prosím, o Vašich nápadoch a pripomienkach vedieť na adresu 4FQ.RGS4I@Nc0vGKLSD.D3@ do 28. októbra 2021, určite nezostanú bez odozvy.

Chartu dobrého participatívneho rozpočtovania na prezretie a pripomienkovanie nájdete na tomto mieste (DOCX, 51 kB).

""

Verejné priestory časť. 1

Dňa 12. októbra 2021 sme sa venovali prvej z dvoch časti venovaných verejným priestorom. Ako prvý sa predstavil Roman Žitňanský, riaditeľ sekcie, architekt – urbanista z Metropolitného inštitútu v Bratislave s prezentáciou Manuálu verejných priestorov mesta Bratislava (PDF, 37 MB).

Dobrý príklad zo slovenskej praxe nám porozprávala Erika Jankajová, vedúca oddelenia strategického rozvoja v meste Snina. Svojou prezentáciou nám priblížila ako tvorili mestský park spolu s občanmi (PDF, 13 MB).

V poslednej časti nášho podujatia sa predstavil zástupca z dobrého príkladu zo zahraničia – David Zajíček, vedúci oddelenia verejného priestoru v Kancelárii architekta mesta Brno, ktorý nám priblížil Princípy verejných priestorov a ako zapojiť občanov mesta.

Na podujatie, ktoré moderovala Dominika Bellová z ÚSV ROS, sa v reálnom čase prostredníctvom platforiem ZOOM a YouTube pripojilo cez 50 divákov.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]