Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2021, nedeľa
 

Riaditeľ slovenských archivárov držiteľom francúzskeho štátneho vyznamenania

10. 10. 2008

V utorok 7. októbra 2008 mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Francúzskej republiky v Bratislave J. E. Henry Cuny odovzdal riaditeľovi odboru archívov a registratúr sekcie verejnej správy MV SR Petrovi Kartousovi /na snímke/  francúzske štátne vyznamenanie Rad literatúry a umenia v hodnosti Commandeur.

Udelenie najvyššieho stupňa radu francúzskou ministerkou kultúry a komunikácií Christine Albanel je výrazom uznania Francúzskej republiky za dlhoročnú činnosť P. Kartousa v oblasti slovensko -francúzskej kultúrnej spolupráce na úseku archívnictva a dejín oboch krajín.

Ocenenie vyjadruje aj podiel P. Kartousa na práci regionálneho združenia Medzinárodnej rady archívov pre Európu (Eurbica) a spoluprácu s archívnou správnou Francúzska pri plnení úloh na pôde Európskej únie, osobitne na príprave databázy európskej archívnej legislatívy.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz

 

 

 

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)