Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Inaugurácia novej rektorky Akadémie PZ Lucie Kurilovskej

29. 09. 2014

Podpredseda vlády a minister vnútra Slovenskej republiky Robert Kaliňák v pondelok 29. septembra 2014 slávnostne inauguroval rektorku Akadémie Policajného zboru doc. JUDr. Luciu Kurilovskú, PhD.

Menovací dekrét, ktorý si prevzala z rúk prezidenta SR Andreja Kisku 27. augusta 2014, ju oprávňuje v zmysle zákona a akademického štatútu viesť akadémiu, vystupovať v jej mene. Rektorská reťaz, ktorou ju v pondelok dekoroval minister vnútra, symbolizuje puto, ktoré ju s akadémiou spája. Vysloveným sľubom SPONDEO AC POLLICEOR bola slávnostná inaugurácia zavŕšená.

V prejave nová rektorka Lucia Kurilovská poďakovala za dôveru a trpezlivosť. Prisľúbila, že sa bude snažiť splniť to, čo sa od nej očakáva. „Chcem, aby všetci, čo skončia štúdium na Policajnej akadémii, boli pripravení do praxe, a prax po nich bažila,“ dodala na záver.

Minister vnútra Robert Kaliňák uviedol, že sa veľmi teší, že po mesiacoch komplikovaného obdobia má Akadémia Policajného zboru kompletné vedenie a verí, že s novou rektorkou príde do akadémie nový vietor.

Týmto slávnostným aktom bol zároveň oficiálne otvorený akademický rok 2014/2015.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz