Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2021, streda
 

Dohoda o humanitárnych transferoch utečencov

25. 06. 2013

utecenci_zmluvaV pondelok 24. júna podpísali zástupcovia Úradu vysokého komisára OSN (UNHCR) a Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) zmluvu o huma-nitárnom transfere utečencov cez Slovensko. Ide o projekt trvajúci od roku 2009, v rámci ktorého skupiny utečencov zostávajú na území Slovenska, konkrétne v zariadení Migračného úradu MV SR v Humennom, na obdobie najviac šiestich mesiacov predtým, ako sú natrvalo presídlení do cieľovej krajiny. Slovensko takto poskytuje kapacity na zvládanie ťažkej situácie najmä zraniteľným utečencom, ako sú matky s deťmi, ktorí sa nachádzajú v konfliktných zónach a potrebujú okamžitú evakuáciu. SR je jedným z troch štátov sveta, ktoré týmto spôsobom pomáhajú utečencom.

(foto: Caroline van Buren, dočasne poverená vedením regionálneho zastúpenia UNHCR pre Strednú Európu a Zuzana Vatráľová, vedúca kancelárie IOM SR)

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz

 

 

 

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)