Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. január 2022, štvrtok
 

V SR platí zvýšený stupeň teroristického ohrozenia

23. 08. 2017

znak PZ SR

Na Slovensku platí od 23. augusta 2017 od 14.00 zvýšený II. stupeň teroristického ohrozenia. Znamená to, že spáchanie teroristického trestného činu na území Slovenska je síce málo pravdepodobné, ale nie je to možné vylúčiť. Informoval o tom prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

„Nie sú tie informácie tak relevantné smerom k Slovenskej republike, aby som mohol povedať, že nám bezprostredne hrozí nejaké nebezpečenstvo," povedal Gašpar.

Zároveň pripomenul, že v najbližšom období je na Slovensku plánovaných viacero kultúrnych, športových a spoločenských podujatí, na ktorých sa očakáva prítomnosť veľkého počtu osôb. Konkrétne spomenul výročie Slovenského národného povstania, Deň ústavy SR, ale napríklad aj letecké dni.

Tabuľka informujúca ako sa zachovať v prípade teroristického útoku kdekoľvek na svete – UJSŤ na bezpečné miesto, neriskovať život vyjednávaním s teroristami. Ak by útek nebol bezpečný, treba sa SKRYŤ a vypnúť telefón i vibrovanie na ňom.   ZAVOLAŤ POLÍCIU akonáhle to bude bezpečné.

„Máme pred sebou obdobie, kedy sme si povedali, že musíme byť ostražitejší nad rámec bežného výkonu služby a bežných opatrení," uviedol prezident PZ  vzhľadom na situáciu v Európe a posledné teroristické útoky vo viacerých krajinách.

Druhý stupeň bol už v Slovenskej republike v minulosti vyhlásený. Pre políciu to napríklad znamená, že zvýši počet obchôdzkových služieb, pričom sa sústredí na objekty ako nákupné centrá či železničné stanice.
  

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby