Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. október 2021, utorok
 

V priebehu jedného dňa policajti zadržali 11 cudzincov

22. 10. 2012

policia hliadka sneh

Dňa 20. októbra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

11 cudzincov.

            V čase o 08.15 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič v katastrálnom území obce Uličské Krivé, okres Snina, 1 štátneho príslušníka Gruzínska a 1 štátnu príslušníčku Ruskej federácie. Cudzinci prekročili štátnu hranicu neoprávnene, mimo hraničný priechod, na území SR sa zdržiavali neoprávnene. Obaja prejavili záujem požiadať o azyl na území SR, vo večerných hodinách boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

            V čase o 14.30 hod. kontrolovali policajti OHK PZ Ulič a OHK PZ Zboj v katastrálnom území obce Uličské Krivé, okres Snina, 4 štátnych príslušníkov Somálska (3 mužov a 1 ženu) bez cestovných dokladov. Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene, mimo hraničný priechod, a na našom území sa zdržiavajú neoprávnene. Do ďalšieho rozhodnutia sú umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Ulič.

            V čase o 15.25 hod. kontrolovali policajti OHK PZ Podhoroď v katastrálnom území obce Ruský Hrabovec, okres Sobrance, 1 štátneho príslušníka Turecka bez cestovného dokladu. Z dôvodu, že cudzinec prejavil úmysel požiadať o azyl na území SR z politických dôvodov, bude v priebehu dnešného dňa prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

            V čase o 18.40 hod. kontrolovali policajti OHK PZ Ubľa v lesnom poraste vo vzdialenosti asi 1 000 m od štátnej hranice v katastrálnom území obce Ubľa, okres Snina, 4 štátnych príslušníkov Afganistanu (muža, ženu a dve maloleté deti) bez cestových dokladov. Zdravotný stav mladšieho dieťaťa bol zhoršený, preto bolo prevezené spolu s matkou vozidlom rýchlej zdravotníckej pomoci na detské oddelenie NsP v Snine. Staršie dieťa s otcom boli prevezení na OHK PZ Ubľa, kde sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov. Prípad neoprávneného prekročenia štátnej hranice je v riešení.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby