Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. november 2021, pondelok
 

Štyria cudzinci kontrolovaní na východnej hranici

02. 10. 2012

znak PZ SR

Dňa 30. septembra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície (RHP) Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

4 cudzincov.

V čase o 09.07 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké na štátnej ceste v obci Husák, okres Sobrance, 1 štátneho príslušníka Afganistanu bez dokladov totožnosti.

Cudzinec prekročil štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiaval neoprávnene. Prejavil úmysel požiadať o azyl na území SR z politických dôvodov. Vo večerných hodinách bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom absolvovania azylového konania.

V čase o 22.05 hod. kontrolovali policajti Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) RHP Sobrance na poli v katastrálnom území mesta Sobrance, časť Komárovce, 3 štátnych príslušníkov Moldavska s cestovnými dokladmi. Cudzinci boli predvedení na OHK PZ Vyšné Nemecké, kde sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby