Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 6. december 2022, utorok
 

Spoločná protidrogová akcia na území SR a ČR

10. 12. 2008

Luki str. obr.

Na základe dlhodobého medzinárodného rozpracovania organizovanej skupiny osôb, ktorá sa zaoberala pašovaním, spracovaním, a následným predajom omamných a psychotropných látok, vykonali dňa 8.12.2008 policajti Národnej protidrogovej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru v spolupráci s Národnou protidrogovou centrálou v Prahe spoločnú policajnú akciu s krycím názvom „LUKI“ na území Slovenskej a Českej republiky.

Pri spoločnej policajnej akcii bola zadržaná skupina osôb zaoberajúca sa dovozom kokaínu z Curacaa (Holandské Antily) na územie oboch krajín.

Na území Slovenskej republiky sme vykonali zákrok krátko pred osemnástou hodinou neďaleko hraničného priechodu Kúty – Brodské v smere do Bratislavy. Pri zákroku policajti zadržali tri osoby, u ktorých našli 16 ks balíčkov s obsahom kokaínu.
Išlo o 39-ročného Mikuláša P. z Bratislavy, 31-ročného Rastislava Z. z Bratislavy a 39-ročného Rastislava P. taktiež z Bratislavy. Dve osoby skončili v policajnej cele a sudca by mal rozhodnúť o ich vzatí do vyšetrovacej väzby.

Súbežne so zásahom vykonaným na území Slovenskej republiky bola vykonaná aj policajná akcia s krycím názvom „KLOBOUK“ na území Českej republiky, pri ktorej policajti Národnej protidrogovej centrály Praha zadržali hlavného organizátora a ďalšie tri osoby, ktoré vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti.

Pri akcii zadržali policajti na území Slovenskej republiky 160 gramov kokaínu z ktorého by bolo možné pripraviť až deväť tisíc dávok. Hodnota drogy by na čiernom trhu predstavovala viac ako 3,5 milióna korún.

videozáznam z akcie

(MPG, 19 MB)
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby