Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. jún 2022, streda
 

Nigérijčania pašovali kokaín

08. 12. 2009

28. novembra vykonali pracovníci Národnej protidrogovej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia PZ policajnú akciu pod názvom „PARABOLA“, v priestoroch príletovej haly letiska M.R. Štefánika v Bratislave. Akcia bola zameraná na zadržanie kuriérov omamných látok a zaistenie dovážaného kokaínu.
Policajti na letisku zadržali 2 Nigérijčanov. V priestoroch vnútroletiskového autobusu našli kapsulu s 50 gramami kokaínu, jeden zo zadržaných mal ostatné dve kapsule vo svojom tele, v tých bolo 100 gramov kokaínu. Z tohto množstva drogy by bolo možné vyrobiť až 9700 jednorazových dávok, ich hodnota na čiernom trhu je 75.000 Eur.
Osoby sú obvinené z drogovej trestnej činnosti a hrozí im trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Jeden z nich je stíhaný väzobne, druhý na slobode.

Ide o jeden z prípadov, kedy došlo k pašovaniu kokaínu, najmä zo Španielska, leteckým spojením do Bratislavy kuriérmi, ktorí sú cudzí štátni príslušníci, pričom na prevoz používajú nielen príručné batožiny, ale aj telesné dutiny. Napriek vysokému stupňu ohrozenia života robia kuriérov za relatívne nízku odmenu. Predpokladáme, že Bratislava bola len tranzitnou krajinou a kokaín bol určený na trh do Rakúska alebo Čiech.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby