Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Európske programy

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. máj 2021, piatok
 

Samosprávne kraje

Pomáhať v boji s povodňami a zmierňovať ich následky v regiónoch majú za úlohu balíčky techniky určené pre každý z ôsmich samosprávnych krajov. Dôjde tak k výraznému zvýšeniu bezpečnosti a ochrany obyvateľstva v rizikových oblastiach.
 
Osem regionálnych intervenčných balíčkov techniky má zlepšiť schopnosti reakcie Hasičského a záchranného zboru pri ochrane ľudí a ich majetku, ďalšie štyri balíky techniky majú pomôcť Slovenskému vodohospodárskemu podniku pri riadení systému  povodňových rizík.
 
Celkom dvanásť balíkov technického zásahového vybavenia bude k dispozícii na regionálnej úrovni, čím sa výrazne skráti čas reakcie a zvýši sa kvalita zásahu v postihnutej oblasti.
Balíky techniky určené pre samosprávne kraje obsahujú prečerpávacie systémy, vozidlá na evakuáciu obetí a prepravu záchranárov v ťažkom teréne a kontajnery pre dlhodobé zásahy.
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)