Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Európske programy

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2021, streda
 

Zvyšovanie inštitucionálnych kapacít laboratória na analýzu DNA

 

Logo ISF a AMIF            

          FONDY PRE OBLASŤ VNÚTORNÝCH ZÁLEŽITOSTÍ

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre vnútornú bezpečnosť, nástroj pre finančnú podporu v oblasti vonkajších hraníc a víz. 

  • Špecifický cieľ: Predchádzanie a boj proti trestnej činnosti
  • Národný cieľ: Trestná činnosť – Výmena informácií

Prijímateľ: Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru (KEÚ PZ)
Výška grantu: 480 000 eur
Obdobie realizácie projektu: 01. 6. 2016 - 31. 12. 2018

Zodpovedný orgán: Ministerstvo vnútra SR

Popis projektu

Projekt je zameraný na zvýšenie efektivity medzinárodnej výmeny DNA profilov a posilnenie kapacity laboratória investovaním do zariadenia na automatizáciu procesov izolácie, kvantifikácie a amplifikácie pri laboratórnom spracovaní bukálnych výterov od obvinených a odsúdených osôb. Modernizáciou a zlepšením vybavenia laboratória dosiahneme zrýchlenie procesu analýzy vzoriek a vkladania získaných profilov do databázy CODIS. Okrem iného sa tak  zrýchli proces medzinárodnej výmeny DNA v zmysle  medzinárodných dohôd a Prumských rozhodnutí.

Zakúpením technického a softvérového vybavenia, zriadením laboratória na „automatizovanú analýzu DNA“, školením odborných pracovníkov, vypracovaním štandardného pracovného postupu a výkonom posúdenia v súlade s požiadavkami normy STN EN ISO/IEC ISO 17025 sa dosiahne zvýšenie kapacity pri splnení všetkých požiadaviek medzinárodných noriem kladených na forenzné laboratórium.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)