Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Európske programy

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2021, streda
 

Modernizácia IT systémov AFIS/EURODAC a CODIS

 

Logo ISF a AMIF            

          FONDY PRE OBLASŤ VNÚTORNÝCH ZÁLEŽITOSTÍ

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre vnútornú bezpečnosť, nástroj pre finančnú podporu v oblasti vonkajších hraníc a víz. 

  • Špecifický cieľ: Predchádzanie a boj proti trestnej činnosti
  • Národný cieľ: Trestná činnosť – Výmena informácií

Prijímateľ: Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru (KEÚ PZ)
Výška grantu: 1 266 667 eur
Obdobie realizácie projektu: 15. 4. 2016 - 30. 9. 2020

Zodpovedný orgán: Ministerstvo vnútra SR

Popis projektu

Projekt je zameraný na posilnenie kapacít a spolupráce prostredníctvom výmeny informácií na národnej a medzinárodnej úrovni investovaním do zriadenia, modernizácie a ďalšieho rozvoja IT systémov a sietí tak, aby bola zabezpečená ich kompatibilita s ostatnými národnými a centrálnymi systémami EÚ.

V rámci projektu sú definované dva čiastkové ciele, ktorými sú modernizácia IT systémov zameraných na spracovanie a výmenu daktyloskopických a DNA údajov pre predchádzanie a boj so závažnou a organizovanou trestnou činnosťou a zvýšenie cezhraničnej výmeny daktyloskopických a DNA údajov. Tieto ciele budú realizované prostredníctvom jednotlivých aktivít projektu zameraných na zvýšenie bezpečnosti uložených údajov, rozšírenie kapacity systému a technologický upgrade celoštátneho systému automatizovanej daktyloskopickej identifikácie osôb AFIS, určený na zber, uchovávanie a distribúciu daktyloskopických odtlačkov prstov a dlaní osôb, vrátane národnej aplikačnej časti systému EURODAC, ktorý slúži na medzinárodnú výmenu informácií o žiadateľoch o azyl a nelegálnych migrantoch, ako aj modernizáciu a zvýšenie bezpečnosti uložených údajov systému CODIS, ktorý slúži na uchovávanie a distribúciu DNA profilov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)