Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. august 2022, nedeľa
 

Spojené voľby sa budú konať 29. októbra

06. 06. 2022

Volebná schránka

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra 2022. Ich termín v pondelok 6. júna 2022 oficiálne vyhlásil predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Rozhodnutie predsedu NR SR vrátane lehôt a na určenie volebných obvodov a počtov poslancov v zastupiteľstvách  bude zverejnené v priebehu tohto týždňa.  

Predseda NR SR zopakoval, že na termíne volieb v tzv. dušičkovom období sa dohodli koaličné strany. Koalícia si od tohto termínu sľubuje vyššiu účasť vo voľbách. Pôvodne sa totiž hovorilo o skoršom termíne volieb. Veľa ľudí podľa predsedu NR SR cestuje ďaleko na miesto svojho trvalého pobytu a je možné, že dva víkendy po sebe by necestovali. 

Voliči si budú na jeseň vo svojich samosprávach vyberať primátora mesta, respektíve starostu obce a tiež poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev. V prípade Bratislavy a Košíc budú vyberať aj starostov mestských častí a poslancov miestnych zastupiteľstiev. Zároveň budú Slováci voliť predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev.

Prečítajte si: Parlament schválil novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva

Zdroj: TASR

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Predseda

prof. JUDr. Ladislav OROSZ, CSc.