Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Európske záležitosti

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 5. december 2022, pondelok
 

Reakcia ministra vnútra Romana Mikulca k nedeľnému plánovanému zhromaždeniu na HP Berg

, 26. 04. 2020

teplomer-corona-ilustr

„Rešpektujeme právo ľudí na slobodné vyjadrenie ich názoru, je mi však ľúto, že v aktuálnej situácii sa sami vystavujú riziku nákazy, keď organizujú hromadné podujatia. Zároveň toto podujatie považujem za neopodstatnené, vzhľadom na to, že prebieha neustála komunikácia s Úradom verejného zdravotníctva a hlavným hygienikom, ktorí posudzujú aktuálny vývoj epidemiologickej situácie."

 

Ústredný krízový štáb bude na najbližšom zasadnutí rokovať o ďalších možnostiach postupného zmierňovania opatrení, aj vo vzťahu k pendlerom a repatriantom. „Dovoľujem si upozorniť a pripomenúť, že ministerstvo vnútra SR nemá kompetenciu samo rozhodovať o takýchto krokoch. Zároveň chcem zdôrazniť, že vláda nikdy nesmie konať v záujme konkrétnej skupiny obyvateľstva, ale vždy na základe komplexných analýz podporujúcich záujmy Slovenskej republiky a jej občanov,“ uvádza minister vnútra Roman Mikulec.

Minister vnútra SR ďalej pripomína, že výsledky, ktoré doteraz na Slovensku máme, hovoria jasnou rečou. Počet nakazených a počet úmrtí je výrazne nižší ako predikoval najoptimistickejší odhad vývoja pandémie spred niekoľkých týždňov. V prepočte na počet obyvateľov patrí Slovensko vo svetovom meradle na prvé priečky v najnižšom počte nakazených a úmrtí. „Sú to čísla a fakty, ktoré nepustia a ktoré sú zároveň jasným dôkazom toho, že kroky, ktoré robíme, majú zmysel a fungujú," zdôraznil Mikulec.