Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. február 2021, štvrtok
 

Hasiči majú prvú knihu o hasičskej technike

30. 05. 2011

prva hasicska knihaNecelý mesiac je na trhu nová kniha, ktorá zachytáva prierez hasičskou technikou na území celého Slovenska.
Autorom knižnej publikácie je mladý 20 ročný študent katedry požiarneho inžinierstva Žilinskej univerzity Milan Dermek, ktorého hasičská technika očarila už v rannom detstve a kúpou prvého digitálneho fotoaparátu bol jeho celoživotný koníček spečatený. Kniha nesúca výstižný názov „ Hasičské automobily na Slovensku “ poteší väčšinu hasičov a milovníkov hasičskej techniky nielen preto, že ide o prvú publikáciu na takej kvalitatívnej úrovni, ale aj značného rozsahu.
Milanovi Dermekovi stačilo necelých päť rokov na to, aby precestoval celé Slovensko, navštívil všetky hasičské stanice a zdokumentoval dostupnú hasičskú techniku. Nadšenie mladého študenta je také veľké, že už v priebehu tohto leta chce opäť vycestovať a začať pracovať na novej publikácii , pretože ako sám hovorí: „ za tých päť rokov došlo k výraznej modernizácii v Hasičskom a záchrannom zbore “.
Gestorom celého projektu a krstným otcom knihy sa stal prezident Hasičského a záchranného zboru plk. JUDr. Alexander Nejedlý  a štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka. 

informovala: kpt. Ing. Silvia Jančovičová - hovorkyňa Prezídia HaZZ
fotografia
Hasicske automobily
fotografia
krst knihy 01
fotografia
krst knihy 02
fotografia
krst knihy 03
fotografia
krst knihy 04
fotografia
krst knihy 05
fotografia
prva hasicska kniha
 
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)