Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. december 2022, piatok
 

V Michalovciach a Košiciach vznikli prvé integračné centrá Blue dots v strednej Európe

29. 07. 2022

blue dot1

Vo veľkokapacitnom centre v Michalovciach a v meste Košice v piatok 29. 7. 2022 slávnostne otvorili BLUE DOT - integračné centrum pre matky a rodiny s deťmi. Ich primárnym poslaním je vytvoriť bezpečné miesto pre oddych a načerpanie nových síl, ale aj odbornú psychologickú, pedagogickú, sociálnu a zdravotnú pomoc pre všetkých, ktorí sú na úteku pred vojnou a patria do značne znevýhodnených či ohrozených skupín.

Ide napríklad o deti s matkami, ale aj bez nich, rodičov s deťmi, dôchodcov, ľudí s postihnutím alebo sociálne znevýhodnené skupiny. BLUE DOT centrá sú budované na celom svete, naše centrá v Michalovciach a Košiciach sú prvé v strednej Európe.

Aj takýmto spôsobom sa snaží ministerstvo vnútra poskytovať súčinnosť neziskovým organizáciam na skvalitňovaní poskytovania pomoci pre osoby utekajúce pred vojnou na Ukrajine.

blue dot

Slávnostný akt uvádzal vo VKC Michalovce koordinátor Slovenskej humanitnej rady pre projekty UNICEF – východné Slovensko Peter Gecík. Prítomné boli aj vedúca kancelárie UNHCR v Košiciach Oana Curtiss, vedúca UNICEF kancelárie na Slovensku pre pomoc ukrajinským utečencom Michaela Bauer, prednostka Okresného úradu v Michalovciach Jana Margová a ďalší participanti v rámci poskytovania pomoci ukrajinským občanom utekajúcim pred ozbrojeným konfliktom.

Obe organizácie OSN poďakovali rezortu vnútra, ako aj iným orgánom štátnej a verejnej správy a v neposlednom rade Slovákom za pomoc, ktorá je utečencom od začiatku vypuknutia konfliktu poskytovaná.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz